سالت و جویس

سالت نیکوتین چیست + راهنمای جامع آن

راهنمای سالت های نیکوتین

اصطلاح “Nic Salllt” (Nicotine Sallt/Salt Nic) از نمک های طبیعی نیکوتین موجود در گیاهان تنباکو می آید. در چند سال گذشته، Nic Salt E Liquids به دلیل تجربه صاف‌تر بخار کردن و قدرت نیکوتین ممکن در مقایسه با E Liquids معمولی، محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. این امر منجر به سردرگمی در مورد اینکه نمک های نیک دقیقا چیست، به وجود آمده است، بنابراین ما یک راهنمای جامع با پاسخ به تمام سوالات شما آماده کرده ایم.

یک پاسخ ساده و علمی برای این سؤال وجود دارد که “نیک سالت چیست؟”

به بیان ساده، Nic Sallts مایعات E با نوع “جدید” نیکوتین هستند که در هنگام استنشاق نرم تر می شوند و بسیار راحت تر توسط بدن جذب می شوند.

پاسخ علمی تر نیاز به دانش استاندارد نیکوتین (freebase) دارد. اگر کمی از علاقه مندان به بخارپزی هستید، بدون شک این مورد نیز مانند ما جالب خواهد بود. اگر ترجیح می دهید فقط اصول اولیه را دریافت کنید، به بخش بعدی بروید.

راهنمای سالت نیک

نیکوتین به شکل طبیعی خود دارای ترکیب شیمیایی نمک است و به راحتی توسط بدن جذب نمی شود. نیکوتین Freebase بیش از 50 سال پیش توسط Marlboro به عنوان راهی برای رساندن نیکوتین موجود در سیگار به روشی بسیار سریعتر و کارآمدتر ایجاد شد. نیکوتین فری بیس در فرآیندی ساخته می شود که از آمونیاک برای افزایش سطح PH نمک های نیکوتین استفاده می کند که به نوبه خود به این معنی است که در هنگام سوختن (زمانی که تنباکو را می سوزانید) سریعتر توسط ریه ها جذب می شود. این نیکوتین تصفیه شده در خالص‌ترین شکل آن است (از این رو Freebase نامیده می‌شود) و در مقایسه با سیگار کشیدن معمولی، دوزهای بالایی از نیکوتین را به روشی کارآمدتر ارائه می‌کند. با این حال، در حالی که به سرعت توسط ریه‌ها جذب می‌شود، هر چه نیکوتین قوی‌تر باشد، هنگام دم در گلو احساس شدیدتر می‌شود.

فرمول شیمیایی سالت نیک 

از طرف دیگر Salt Nic از همان نمک‌های نیکوتین طبیعی موجود در برگ‌های تنباکو ساخته می‌شود، اما با همان مواد شیمیایی خشن تصفیه نمی‌شود. به جای استخراج نمک ها و سپس افزایش قدرت نیکوتین با آمونیاک، از اسیدهای طبیعی استفاده می شود که به نمک های نیکوتین واکنش نشان می دهند و در نهایت ترکیب شیمیایی آنها را تغییر می دهند.

به جای افزایش سطح PH نیکوتین با مواد شیمیایی خشن، واکنش با اسید طبیعی در واقع سطح PH را کاهش می دهد و به بدن اجازه می دهد نمک های نیکوتین را در دماهای بسیار پایین تر جذب کند. این منجر به ضربه بسیار نرمتر گلو می شود، به این معنی که دوزهای بالاتر را می توان در E Liquids استفاده کرد.

سازندگان دریافته‌اند که می‌توانید تا ۵۰ میلی‌گرم نمک نیکل را به یک مایع E بدون تغییر محسوس در تولید بخار، طعم و بدون افزایش سختی اضافه کنید. به همین دلیل است که نمک نیک در مقایسه با نیکوتین بیس آزاد، به یک انتخاب برتر برای تحویل نیکوتین تبدیل شده است.

 

 

مزایای سالت نیک چیست؟

Freebase در مقابل سالت نیک
اکثر Nic Sallt با 50% PG/50% VG Mix تولید می‌شوند، که در حال حاضر نرم‌ترین مخلوط E Liquid موجود است (اگر می‌خواهید بیشتر در مورد PG و VG و نحوه تأثیر آنها بر E Liquid بدانید، به راهنمای ما مراجعه کنید “What Is ویپینگ و نحوه شروع’).

از آنجایی که سالت نیکوتین با استفاده از روشی بسیار کم تهاجمی ایجاد می‌شوند، از ضربه ناخوشایند «ضربه شدید گلو» که با مایعات نیکوتین E با قدرت بالاتر مرتبط است، جلوگیری می‌کند. این بدان معنی است که شما می توانید به اندازه 20 میلی گرم نیکوتین در یک بطری 10 میلی لیتری داشته باشید!

همچنین به این معنی است که می توانید تا 50 میلی گرم سالتنیک به یک بطری Shortfill E Liquid بدون افزایش سختی محسوس اضافه کنید (اما مسلماً با هر Nic Shot اضافه شده در ثانیه طعم E Liquid خود را رقیق خواهید کرد).

نیکوتین بسیار سریعتر از نیکوتین بیس آزاد جذب بدن می شود. مردم معمولاً فکر می‌کنند که با استفاده از دوزهای کمتر نیکوتین، کمتر بخار می‌کنند و بنابراین در هزینه‌شان صرفه‌جویی می‌کنند. با توجه به سرعت جذب بسیار سریع نمک نیکوتین، ممکن است در واقع متوجه شوید که از نمک های نیکوتین کمتر استعمال می کنید زیرا برای شروع مقدار رضایت بخشی نیکوتین به شما داده می شود.

اکثر کاربران Nic Sallt متوجه می شوند که یک بطری 10 میلی لیتری دو برابر بیشتر از مخلوط معمولی E Liquid عمر می کند.

آنها همچنین برای سیگاری‌های سابق که به تازگی به استعمال دخانیات تغییر داده‌اند ایده‌آل هستند تا بتوانید سطوح بالای نیکوتینی را که به آن عادت کرده‌اید دریافت کنید، بدون تمام مواد شیمیایی مضر و سرطان‌زای موجود در تنباکوی معمولی.

نمودار سالت نیک

 


آیا سالت نیک  ایمن است؟

Nicotine Salt E Liquid کاملا بی خطر است و مانند نیکوتین آزاد معمولی هیچ اثر منفی بر سلامتی ندارد. این باعث ایجاد پاپ کورن ریه یا کم آبی بدن شما نمی شود، و هیچ واکنش آلرژیک شناخته شده ای در نتیجه استفاده از Nic Salt E Liquids گزارش نشده است.

نیکوتین سالت فقط نیکوتین است که با فرآیندی مدرن و تصفیه شده ساخته شده است. اگر در هنگام استفاده از نیکوتین معمولی (فری بیس) هیچ تجربه منفی نداشته باشید، در استفاده از نمک های نیکوتین هیچ مشکلی نخواهید داشت.

تگر قصد خرید سالت های نیکوتین مرغوب را دارید به فروشگاه اینترنتی کادوبوم مراجعه کنید

 

 
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *